Valminud on RE Kinnisvara regulaarne ärikinnisvara turu ülevaade

Ülevaates võtame kokku 2020. aasta peamised arengud ärikinnisvara turul ja teeme prognoose edaspidiseks.

Mõned nopped mahukast ja põhjalikust ülevaatest:

Büroopinnad: 2020. aastal valmis Tallinnas suures mahus uusi bürooruume, millest ca 85% oli aasta lõpu seisuga üürile antud. Peamiselt II kvartalis seiskunud müügi tõttu on jääk varasemalt prognoositust suurem, kuid taas tärganud aktiivsuse ja rohkete üürilepingute läbirääkimiste tõttu võib oodata suurema osa vabade uute bürooruumide üürile andmist 2021. aasta suveks.

Lao- ja tootmispinnad: 2021. aastal aktiivsus jätkub. Arendajad on 2020. aasta lõpus kas alustanud ehitusega või indikeerinud peatset algust lähikuudel mitmete objektide osas, mis valmivad 2021. aasta teisel poolel või 2022. aasta esimesel poolel. Üürihinnad püsivad varasemate aastate tasemel.

Multifunktsionaalsed ärihooned: Multifunktsionaalsete ärihoonete segmendis on turg endiselt aktiivne. Turul tegutsevad valdavalt suured professionaalsed arendajad, kes pakuvad täna nõutava kontseptsiooniga äriruume ja enamiku objektide üürile andmine sujus 2020. aastal heas tempos

Kaubandus- ja teeninduspinnad: Kaubanduskeskused kasutasid pankadelt saadud maksepuhkust üürnikele üürisoodustuse ja maksepuhkuse pakkumiseks, osaliselt tuli üürnike hoidmiseks ka üürivõlga maha kirjutada.