Kinnisvara väärtus

Aeg-ajalt on inimestel vajadus või soov kinnisvara osta või müüa. Kuidas veenduda, et müügi või ostu korral on pakutud hind õiglane? Kas ajastus tehinguks antud hetkel on ikka sobivaim?

Kinnisvara on investeering, mis suudab erinevatest varaliikidest kõige paremini hoida väärtust ning seda kasvatada. Kui hind tõuseb või langeb, on kinnisvara kasutatav samal moel. Kinnisvaral on lisaks ostu- ja müügiväärtusele ka tarbimisväärtus.

Iga kinnisvara ei ole investeerimiseks sobiv. Investeeringu mõttekus ja tasuvus sõltuvad kinnisvara ostuhinnast, asukohast, turust. Kuidas aga väärtuslik investeering ära tunda?

Tuleb teha läbimõeldud ja kaalutletud otsus, võtta arvesse nii investeeringu- kui ka tarbimisväärtust, mis reeglina üksteist täiendavad.

Meie saame aidata kaalutleda, tajuda perspektiivi ning mõista, mis on kinnisvara õiglane hind ja väärtus konkreetsel ajahetkel, kui kinnisvaratehing tehakse. Vahel anname ka nõu tehing katki jätta või edasi lükata.

Kinnisvara hindamine

Parim viis saada või maksta õiglast hinda on konsulteerida asjatundjaga. RE Kinnisvara on tegelenud kinnisvara hindamisega alates 1995. aastast, meie hinnanguid aktsepteerivad kõik Eestis tegutsevad finantsasutused. RE Kinnisvara on usaldusväärne partner audiitorfirmadele, pankadele ja paljudele teistele ettevõtetele.

RE Kinnisvaras töötavad riiklikult tunnustatud ja atesteeritud hindajad, kes lähtuvad kehtestatud standarditest (EVS875) ja Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu heade tavade koodeksist.

Kinnisvara hindamine on protsess, mille käigus selgub kinnisvara turuväärtus. Hinnatav objekt võib olla nii korter, maja, krunt, äripind või muu kinnistusregistris asuv objekt. Hindame ka mõttelist osa kinnistust.

Vajadus eksperthinnangu järele tekib reeglina ettevõttesse lisaraha kaasamisel ning kinnisvara tagatisel laenu saamisel. Samuti vajatakse eksperthinnangut tihti näiteks kohtuvaidluste lahendamisel ja finantsaruandes ettevõtte majandusolukorra adekvaatsel kirjeldamisel. Elamispinna eksperthinnangu valmimiseks kulub üks-kaks tööpäeva alates objekti ülevaatamisest.

Ärikinnisvara hindamine

RE Kinnisvara tagab kliendile tähtaegadest kinnipidamise ning parima lahenduse ka keerukama objekti hindamisel. Meie kogemused ärikinnisvaraga on laiaulatuslikud – tehastest kaubanduskeskusteni, tööstusparkidest sadamateni.

RE Kinnisvara teostatud eksperthinnangud vahelduvad mahult ja sisult, kuid neid ühendab asjatundlikkus. Meie eelis on pikaajaline kogemus ärikinnisvara sektoris, hindamismeetodite valdamine ning laiaulatuslik kliendiportfell.

RE Kinnisvara spetsialistid omavad turuolukorrast väga head ülevaadet, meie hindamisteenuste klientideks on arvestatav osa Eesti ettevõtteist.

Sõltuvalt hinnatava objekti tüübist on nõutavad dokumendid erinevad. Seepärast on kõige lihtsam, kui võtate huvi korral detailide täpsustamiseks ühendust RE Kinnisvara hindamiseksperdiga.

Soovi korral edastame hinnangu panka digitaalselt. Kõik pangad ja krediidiasutused aktsepteerivad RE Kinnisvara eksperthinnanguid.

Hindamisekspertide kontaktid leiad siit.