Suvituskoha otsijad eelistavad kohta, kus on mõnus aastaringselt puhata

“Koos esimeste kevadmärkide saabumisega muutub kinnisvaraturul suvilate ja kruntide ost eriti aktuaalseks – suvi hakkab lähenema ning mõtted mõnusast puhkusest suvilas, koos merelainete ja metsakohinaga, viivad arvuti taha kuulutusi läbi kammima” räägib meie elamispindade maakler Ulvi Pechter.

Koroonast tingitud kriis on pannud inimesed tahtma teistest eralduda ning see on tekitanud teatud aktiivsust eraldatud kruntide ja suvilate ostmiseks. Atraktiivne on just mere lähedus, hea ühistranspordi- ja teedevõrguga ühendus ning et suvituskoht jääks elukohast mitte rohkem kui 100 km kaugusele. Seda põhjusel, et ei peaks üht puhkepäeva sõitmisele kulutama ning kütusekulu oleks mõistlik. 

Kes on täna suvekodu ostja? Suvekodu soetamist soodustavad tegurid on kindlasti elatustaseme tõus ning säästude kogumine ning ka olemasoleva kinnisvara lisatagatisena kasutamine (paljudel juhtudel on olemasoleva kinnisvara eluasemelaen juba tagasi makstud). Enamik suvituskoha otsijaid vaatab ka tulevikku ning otsitakse pigem kohta, kus oleks mõnus nädalavahetuseks puhkama minna aastaringselt, mitte vaid suvel. Aina rohkem soovitakse tulevikus suvilaid ka püsielukohaks ümber ehitada või vaadatakse hoopis krunte, et siis enda soovidele vastav maja peale ehitada.  

Kui suvituskoht on välja vaadatud ning natuke juba ka hinge pugenud, siis nagu iga kinnisvaratehingu puhul, ei tasu vaid emotsioonidest lähtuda ning pea ees tehingusse tormata. Kindlasti tuleb tähelepanu pöörata maa sihtotstarbele, dokumentatsioonile, naabritele, tehnovõrkudele jms tavapärastele asjadele, et hiljem üllatusi ei oleks. Siin saab abiks olla kogemustega maakler, kes oskab välja tuua nii kitsaskohad kui ka head omadused, on kursis kogu dokumentatsiooniga ning annab nõu tehinguga seotud küsimuste korral. 

Ulvi Pechter
Elamispindade kutseline maakler