Miks valida professionaalne maakler?

Tänapäeval oleme harjunud kõike tegema Interneti vahendusel. See on hea informatsiooni allikas, kuid ei asenda kunagi tõelist professionaali. Võime mõelda, et müüme ise oma kinnisvara, kasutades selleks olemasolevaid võimalusi, mida Internet loonud on, ja võib juhtuda, et teeme seda väga edukalt, kuid see ei tähenda, et professionaalne maakler oleks kasutu. Nad on professionaalid põhjusega ning on väga palju argumente, miks valida endale kinnisvaratehingute tegemiseks kõrvale kutseline maakler. 

Professionaalne maakler on nagu part – ujub, kõnnib ja lendab. Tema amet hõlmab paljusid erinevaid eluvaldkondi – hea maakler on ka psühholoog, turundaja, läbirääkija, analüütik, keeletoimetaja, fotograaf, ehitusspetsialist, jurist jne. Ta on harjunud olema Hunt Kriimsilm, kes vahetab rolle vastavalt situatsioonile. Ehk tunned Sa, et oled hea müügiinimene, kuid fotograafia-alased teadmised on vajaka ning tegelikult ei jookse ka sulg väga hästi. Suure tõenäosusega võid arvata, et suudaksid ise oma müügioskustega edukalt kinnisvara müüa või osta, kuid võid ootamatult takerduda näiteks bürokraatia taha. Professionaalne maakler aga teab ostu-müügi tehingute igat nüanssi ning oskab kogu protsessi pingevabalt hallata. Ta hindab iseennast ja oma tööd kõrgelt ning teab oma ameti väärtust, mis tagab professionaalse teenuse. 

Kõige enamlevinum vabandus ükskõik milliste tegevuste alustamiseks või läbiviimiseks on “mul ei ole aega!”. Ise kodu müües võtab see arvestatava osa Sinu ajast, sest kinnisvara müümine ei ole juba ammu lihtsalt kuulutuse portaali üles viskamine ning ostja ootama jäämine. Suur hulk aega tuleb investeerida kinnisvaraturu tundma õppimisele, turundusalaste tegevuste väljamõtlemisele, potentsiaalsete ostjatega suhtlemisele, telefonikõnedele ja meilidele vastamisele, bürokraatiasse sukeldumisele, objekti tutvustamisele jne. Kas oled valmis sellest ajast loobuma ja mis hinnaga? Ehk oleks meeldivam pühendada see aeg oma lähedastega veetmiseks või suunata see energia mõnesse sulle meeldivasse tegevusse? Professionaalne maakler hoolitseb kogu protsessi eest ise, teavitades Sind igast arengust, samal ajal, kui Sina võid näiteks spa-s saunamõnusid nautida. 

Kontaktid-kontaktid-kontaktid! Professionaalse maakleri kontaktibaas on väga lai ning tihtipeale saab kinnisvara müüdud läbi otsepakkumiste. Iseseisvalt müües kombatakse pigem justkui pimeduses, lootuses, et äkki näkkab. Sedasi võib aga juhtuda, et potentsiaalne ostja ei jõuagi Sinu poolt pakutava objektini ning kodu võib seista kinnisvaraturul palju kauem, kui algselt eeldasid. Mida pikem on aga müügiprotsess, seda kulukamaks see müüjale läheb ning targem oleks juba eos mõelda sellele, et ehk tuleb lõppkokkuvõttes odavam, energiat säästvam ja aega kokkuhoidvam lahendus kasutada kutselise maakleri abi. Mida rohkem on Sul kontakte, seda tõenäolisemalt jõuad optimaalse ajaga soovitud tulemuseni. 

Asjaajamine võib saada komistuskiviks, kui Sul puuduvad kogemused, taustakontrolli tegemise võimalused ning täpne arusaam, kuidas korrektne lepingu sõlmimine välja näeb. Mõnikord on tehingutega tõepoolest lihtne – kogu dokumentatsioon on korras, info liigub kiiresti ja on korrektne. Tihtipeale aga see nii lihtne ei ole ja ootamatused võivad kogu tehingule vee peale tõmmata. Maakleril on aga kogemused, ta oskab teostada taustakontrolli, tema igapäevase töö üks osa on korrektse dokumentatsiooni vormistamine – seega ei pea Sa professionaalse maaklerteenuse kasutamise puhul muretsema ka sellepärast, et äkki on midagi kahe silma vahele jäänud. 

Kokkuvõtteks võib öelda, et kui Sul on aega teha oma põhitöö kõrvalt veel ühe täiskoha väärtuses tööd ning Sul on olemas kõik vajalikud teadmised kinnisvara müügist, siis suure tõenäosusega ei vaja Sa professionaalse maakleri abi. Kui aga hindad oma vaba aega, väärtustad kvaliteetset teenust ning pead lugu korrektsest asjaajamisest, siis soovitame Sul ühendust võtta kutselise maakleriga, kes aitab Sul kogu protsessi läbida ilma stressita ning suure tõenäosusega ka suurema rahalise võiduga.