Kolm lihtsat sammu, kui soovid taotleda laenu uusarenduse soetamiseks

Kui soovid osta uue kodu, on oluline teada oma laenuvõimekust – selliselt on kogu protsess sinu jaoks sujuvam, kulub vähem aega ja närve. Siin on kolm lihtsat sammu, mis aitavad sind uuele kodule lähemale.

  1. Hinda oma krediidivõimekust ja võimalusi. Kui sul tuleb kinnisvara soetamiseks võtta lisafinantseering pangalt, siis uuri esmalt välja oma krediidivõimekus ja võimalused, et saada parem ülevaade just sulle taskukohase hinnaklassiga pakutavast kinnisvarast. Võib juhtuda, et laenuvõimekus seab soovidele piirid ette. Ilmselt oled end leidnud peale soovitud objekti (olgu selleks siis korter, maja või midagi kolmandat) külastamist kujutlemas enda elu uues kodus, aga kui laenuvõimekus jääb alla sobiva kodu ostuhinna, siis ei pruugi uue kodu valimine üldsegi nii lihtne olla.  
  2. Hinda, millise osa oma sissetulekust oled nõus laenumakseks tasuma. Laenu saamisel mõtle enda jaoks läbi, kui palju oled nõus igakuiselt oma sissetulekust tasuma laenu teenindamiseks ja kui palju peab jääma kindlasti vabu vahendeid  jooksvate kulude katteks ning mõnusaks elamiseks. Kui kodu ostmine on planeeritud kaugemasse tulevikku, siis on soovitav hakata juba täna vaikselt igakuise sissetuleku juures koguma ja katsetama, kuidas on võimalik hakkama saada tulevikus võetava laenukohustusega. 
  3. Hakka koguma varakult. Kui oled erinevate stsenaariumite ja summadega katsetanud, saad aimu nii oma kogumise ja säästmise võimekusest kui ka tulevikus planeeritud kodu soetamiseks võetava laenu näitlikust tasumisest. Varakult koguma hakates saad kokku ka vajaliku summa omafinantseeringuks, mis uusarenduste puhul jääb tihtipeale  vahemikku 10 -15 % objekti maksumusest. Kui on olemas lisaks ostetavale kinnisvarale ka sobiv lisatagatis, siis on kogunenud raha eest võimalus soetada muud uues kodus vajaminevat, näiteks sisustust. 

Hoolega planeeritud kodu otsimisel ja välja valimisel on Sulle abiks RE Kinnisvara tublid ja asjalikud maaklerid. Pane oma soovid kirja lingil https://re.ee/restart/ ja leiame sulle unistuste kodu või sobiva kinnisvara investeeringuks.

Katrin Elias
uute arenduste müügijuht