Ärikinnisvara reaalsus: poole aastaga vaid üks tehing

Kui 2021. aastal oli ärikinnisvaras tehingute maht Eestis rekordiline, tabas mullust tehingumahtu mõõn ning varasemad ostuhuvilised enam soovitud hinnaga vara ei leidnud, ütles saates „Kinnisvaratund” RE Kinnisvara vanempartner Monica Meldo.

Meldo rääkis, et kui alates 2020. aasta sügisest oli RE Kinnisvaras kontoris iga nädal klient, kes soovis ärikinnisvarasse investeerida ja seda tihti kuni paarikümne miljoni väärtuses ning paljud neist jõudsid ka tehinguni, siis möödunud aasta suvi võttis tuure maha ning tehingud jäid seisma. “RE Kinnisvara on viimase poolaastaga vahendanud vaid ühe suurema tehingu, mahuga 6 miljoni ringis.”
Monica Meldo arutleb ka millises seisus on turg praeguseks hetkeks, aprilli alguseks. Selgub, et kuigi potentsiaalsetel ostjatel on vahendid ootel ja nad tahaksid investeerida, on müüjatel ootused endiselt kõrgemal.
Räägime tehingute kõrval ka üüriturust ja kõrvalkuludest ning küsime otse, kas ja kui kiirelt saab investor praegu tõsisema summa, näiteks 50 miljonit tulusalt investeeritud.

Pikemalt saab kuulata siit: 👇

https://www.aripaev.ee/saated/2023/04/06/arikinnisvara-reaalsus-poole-aastaga-vaid-uks-tehing

Monica Meldo

RE Kinnisvara juhatuse liige/ vanempartner