Ärikinnisvara ostjate Excel näitab müüjate hinnasoovile punast tuld

Majanduslangusele elukondlikust kiiremini reageerivas ärikinnisvaras valitseb Excel ja emotsioone on kordades vähem. Kui palju vähemalt peaksid rahavooga ärikinnisvara hinnad sel aastal langema ja mis edasi saab – ekspert selgitab.

Kinnisvarauudised portaal küsis meie käest:

Milliseks kujuneb ärikinnisvaraturg eeloleva poolaasta jooksul? Millisel ärikinnisvaral ja kui palju võivad hinnad langeda?

RE Kinnisvara juhatuse liige ja vanempartner Monica Meldo (MM): “Ärikinnisvara turg elavneb, eeskätt puudutab see üüriturgu. Üüriturul on palju segmente ja hinnad käituvad erinevalt. Vanema ärikinnisvara osas on pakkumist enamasti üle nõudluse ja hinnad peaksid langema. Uuemate äriruumide üürihinnad pigem jäävad samaks või tõusevad mõõdukalt.

Rahavooga ärikinnisvara hinnad peaksid puhtalt arvutustest lähtudes langema vähemalt 10-15%, sest tänaste intressitasemete juures ei ole ostjate soovitud omakapitali tootlus saavutatav. Kuid hinnalanguse realiseerumiseks peavad müüjad soovima madalama hinnaga müüa.”

Kui suurt ostuhuvi näitavad investorid?

Monica Meldo: “Investorite ostuhuvi on suur, samuti on ostudeks akumuleeritud arvestatavas mahus vaba kapitali. Tehinguteni jõudmine on hindades kokkuleppele jõudmise taga, siin valitsevad ostjate ja müüjate hinnaootuse vahel endiselt suured käärid. Müüjad tahaksid realiseerida vara 2021. aasta või 2022. aasta I poole hinnatasemetel, ostjatel näitab Excel sellele punast tuld.”

Loe pikemalt: https://www.kinnisvarauudised.ee/uudised/2023/05/30/arikinnisvara-ostjate-excel-naitab-muujate-hinnasoovile-punast-tuld

 

Monica Meldo

RE Kinnisvara juhatuse liige/ vanempartner