Ärikinnisvara aasta kokkuvõte 2018

Kokkuvõtvalt büroopindade turusituatsioonist aasta lõpu eel:

2018. aastal valmis varasemast märgatavamalt rohkem uusi büroopindu, millest valdav osa on juba välja üüritud või jõudmas täieliku täituvuseni aasta lõpuks.
Oodatust parema müüki saab kokkuvõtlikult põhjendada 3 teguri näol:
– üürnike kolimine vanematest ärihoonetest uutesse hoonetesse ja samaaegselt ka ettevõtete laienemine
– rahvusvaheliste ettevõtete tugiüksuste Eestisse kolimine
– start-up ettevõtete laienemine.
Käimasolevate otsingute rohkuse ja klientide aktiivsuse pinnalt võib ennustada, et mainitud trendid jätkuvad ka 2019. aastal. Et aga järgmisel aastal valmib uusi bürooruume suhteliselt vähe ja nendeski on suur osa pindu juba ette välja üüritud, võib enne 2020 – 2022 uut arenduste lainet büroohoonete turul isegi pindade nappust oodata.
See aga on omakorda hea uudis vanemate ärihoonete omanikele. Kuna 2019. aastal on büroopinda soovivate üürnike arv tõenäoliselt endiselt kõrge, kuid uusi büroopindu selle vajaduse rahuldamiseks juurde ei tule, tekib ka vanemates hoonetes võimalus tühjenenud ruumid uuesti üürile anda.
Mainitud turusituatsioon testib kinnisvaraomanike professionaalsust. Büroopindade turg annab 2019. aastal võimaluse neile, kes suudavad seda ära kasutada. Õiged otsused võimaldavad omanikel oma kinnisvaraportfelli seisu parandada.
RE Kinnisvara monitoorib üle 250 büroohoone Tallinnas, pöörduge julgelt oma sooviga RE ärikinnisvara meeskonna poole.
http://www.re.ee/aripinnad/arihooned/