Arendaja hoiab laopindu investori eest endale, hea koht ja planeering tõotavad head tulu

Võimalused lao- ja logistikasektorisse raha paigutada on nüüdseks juba piiratud, arendajad haistavad häid rahavooge. Teatud laopindadesse kindlates asukohtades tasub investoreil praeguses majandusolukorras eriti investeerida, ent teatud laopindadest hoia kaugele.

Antud teemal võtab sõna ka RE Kinnisvara partner Andi Pleskovski:
Kui mõista investeerimist arendaja vaatenurgast, siis nõudlus on turul tugev hea asukohaga stock-office tüüpi hoonete vastu ja hästi läbimõeldud projektid on endiselt edukad ning saavad üürnikega täidetud hoone valmimise hetkeks.
Kui vaadelda investeerimist aga rahapaigutuse vaatenurgast ehk siis rahavoo investori silme läbi, siis laopindade sektoris on suured logistikakeskused kindel ja pikaajaline valik. Tuleb aga tõdeda, et sellised varad on juba leidnud tee professionaalsete kinnisvarafondide portfellidesse. Kodumaist turgu kirjeldab täna olukord kus ka keskmise suurusega stock-office tüüpi hooneid täna küll arendatakse, aga mitte sellise plaaniga, et need rahavoo investoritele edasi müüa, vaid aina enam jätavad arendajad need enda portfelli pikaajalist üürivoogu teenima.
Seega näeme praegu, et võimalused lao- ja logistikasektorisse raha paigutada on täna piiratud, kuna mõistlikum on arendajal ise rahavoogu koguda, sest uute positsioonide leidmine kinnistute näol, projekteerimine, ehitamine, välja üürimine ja tänastes tingimustes objekti müük ei ole piisavalt kasumlik.
Aina enam on lao- ja stock-office tüüpi hooned jõudnud ka seni vaid büroopindadele keskendunud investorite huviorbiiti ja seega on konkurents ostjate hulgas ka viimastel aastatel kasvanud.